Leden s hledáním nových vizí pod dohledem cílevědomého buvola

Vítám Vás v novém roce a jeho prvním měsíci, kterému vládne buvol. Před vykročením – s novou dvojitou energií tygra to bude v únoru možná spíše vyskočení – do neznáma, nám buvolí pevnost, síla a rozhodnost pomohou s přípravami na cestu dalším rokem našich životů. A že ten rok nebude ani krapet nudný, to Vám slibuji již nyní

Nicméně vraťme se zpět do měsíce ledna, kdy bude mít buvol hned dvojitou sílu, neboť leden je rovněž posledním měsícem roku buvola. Jestli jste celý uplynulý rok měli pocit, že se věci příliš nehýbou dopředu tak v lednu se skoro zastaví. Je to zejména tím, že buvol potřebuje svůj prostor a čas. Jakékoli tlaky mu vůbec nedělají dobře. Dopřejme si tedy v lednu čas a prostor pro plánování nových snů a vizí. Energie buvola nás v tom absolutně podpoří, protože jeho úkolem je připravit prostor pro to, co přichází. Zkusme se ještě jednou podívat na téma svých hranic a potřeb, pojmenujme je a sdílejme je se svým okolím. Protože buvol má tendence všechny tyto malé „nedůležité“ pocity a potřeby přecházet. Nechce se jimi v průběhu života unavovat a pak všechny okolo může šokovat obrovským cholerickým výbuchem kvůli naprosté malichernosti. A to jen proto, že těch malicherností, které byly pod jeho rozlišovací schopností, ale přesto mu nějakým způsobem zasahovaly do života, bylo už moc. Buvola můžeme v tomto ohledu přirovnat k vlně tsunami, dlouho jakoby se nic neděje, je klid a během okamžiku udeří zničující silou. Končí nám rok, který byl pomalý a těžkopádný, bez většího prostoru pro radost a smích a společenské spolubytí. Měl nás inspirovat k obrácení se do sebe, uvnitřnění se ve své vlastní jeskyni a tam pohledem do svého srdce objevit své kvality, dary a talenty, které můžeme v následujícím období vynést ven a obohatit tím sebe, své blízké a možná i celý svět. Nepospíchejme tedy ještě zpět do velkého světa, užijme si poslední chvíle sami se sebou, spalme to, co nám již neslouží, uvědomme si co nás sytí a vyživuje i to čím můžeme obohatit svět. V poklidu a tichu spící přírody se tak pomalu připravme na další rok našeho života. Klid, meditace, rozjímání, snění a příprava vizí jsou těmi pravými esencemi tohoto času.

Leden nám zároveň přináší nejdůležitější čas pro obnovu prvku Země v našem organismu, tzv. mezidobí Země. Takovéto období prožíváme čtyřikrát do roka v lednu, dubnu, červenci a říjnu, nicméně právě to lednové patří k nejsilnějším a díky správné péči dokáže obnovit až osmdesát procent energetických zásob v ledvinách. To co ledviny přímo milují je teplo, teplo a teplo. Vzpomeňte si na svou babičku, jak pečovala o svá bedra. Módními výstřelky ve formě noření se do ledu by se asi nenechala zlákat. Je dobré prohřívat a udržovat v teple nejen oblast ledvin a beder, ale i nohou, třeba již dříve zmiňovanou teplou solnou lázní. Příjem slaných teplých tekutin v podobě dlouze tažených vývarů posílí ledviny zevnitř prohřátím a doplněním tolik potřebných minerálů. A protože jsme v mezidobí Země měli bychom náš jídelníček doplnit také o teplou a přirozeně sladkou chuť a dopřát si pořádné snídaně. S energií země souvisí také vše týkající se středů. Ať již jde o střed těla, střed stolu, místnosti nebo prostředek týdne. Je důležité udržovat své středy v čistotě a dobré kondici. Střed svého těla můžete vyživit kromě dobré teplé snídaně uvedené výše také tím, že budete jíst v klidu a zapomenete na rychlý oběd zhltnutý během chůze na další schůzku. Co si takhle dopřát oběd sama se sebou právě ve středu, věnovat chvíli pozornost jen sami sobě, dopřát si výborný oběd v krásném prostředí, který vyživí všechny naše smysly. Třeba se z toho stane takový Váš malý středeční rituál. Podívejte se také do prostoru a zaměřte svou pozornost na středy  stolu, místností, domu. Ukliďte a ozdobte je něčím kulatým a krásným, co Vám přinese do života harmonii a radost.

Mottem tohoto měsíce je SPOKOJENOST, KLID, ČAS A PROSTOR NA ODLOŽENÍ STARÉHO A PŘÍPRAVU NOVÉHO.