Říjen ve vnímání reality s hravostí a ochranou psa

Vítám Vás v době podzimní rovnodennosti, se kterou vstoupíme do období, jehož vládcem je pes. Jeho moudrost, praktičnost, strohost a schopnost zabývat se rozličnými problémy reálného života nás podpoří při inventuře prostoru, těla i duše. A pokud se nám podaří do této ne úplně populární aktivity vnést alespoň trochu hravosti, uvidíme, jakou radost nám přinese výsledek podzimní očisty.

Pes je moudrý a praktický a ze všech zvířat čínského zvěrokruhu má nejvíce vytříbený cit pro realitu života. Přichází v čase odkládání starého a tvoření prostoru pro nové, tak mu dejme prostor, aby své vlastnosti plně využil. Jeho strohost a schopnost vnímat realitu doplněná o skvělou vlastnost loajality nám dává příležitost nahlédnout do všech aspektů našich životů a
odložit vše nepotřebné. Důkladná prohlídka našich domovů, kanceláří, skříní i naší duše je to co potřebujeme udělat, aby se nám mohly ukázat nové příležitosti. Nedávejme moc pozornosti psím pocitům nedostatečnosti a nejistoty, ale naopak využijme jeho talentu skvělého a pozorného posluchače. Osvojme si umění vypnout okolní svět a začněme naslouchat sami sobě. Alespoň se tak vyhneme reakcím na kousavé poznámky, které jsou taktéž součástí psího repertoáru. Pro psa je nesmírně důležité tvořit nové věci tady a teď a neodkládat je až na později, protože zvlášť v tomto období bude platit přísloví „starého psa novým kouskům nenaučíš“. A proti jeho občasným chmurným a vystrašeným myšlenkám pomůže hravost, hravost a zase hravost, ideálně spojená s pohybem.

Přichází poslední mezidobí Země, které nám umožňuje návrat k původním hodnotám energií našeho organismu. Spolu s energiemi psa budou hlídat naši imunitu. Tu podpoříme barevností na talíři i ve svém okolí. Příroda nám k tomu dopřává nádhernou paletu podzimních barev a stále ještě silné sluníčko nám dodá kromě vitamínu D také důvod k radosti. Podzimní poklidná procházka s možnostmi zastavit se, uvědomit si, kde právě ve svém životě jsme a dovolit si se zhluboka nadechnout bude to pravé pohlazení pro naše tělo
a duši. Zároveň nás vrací k prozkoumání středů u nás samotných i v prostoru, protože energie středů se rozlívá do celého prostoru. Je-li střed našeho těla (zejména slezina a žaludek) oslaben studeným jídlem, které tyto orgány ochlazuje nebo pokud si na jídlo nedopřejeme dostatek klidu a prostoru a jíme za pochodu, odrazí se to na oslabení naší imunity.
S příchodem podzimu nastává čas na zachumlávání se a nic nás po ránu nenaladí tak jako klidná teplá snídaně. Stejně tak je to u prostoru, pokud žijeme nebo pracujeme v místě, kde střed prostoru je zastavěn nebo je v něm hromada věcí, které s námi nesouzní, přináší nám to opět oslabení. Pokud naopak střed prostoru ozdobíme něčím jemným a krásným jako je třeba květina, zvyšujeme tím energii jemného tepla a podporujeme společenství.

Mottem tohoto měsíce je MOUDROST, HRAVOST, OCHRANA A REALITA.