Duben na křídlech šťastného draka

V dubnu jako i celý letošní rok se můžeme podívat se na svůj život z nadhledu. Stačí jen sebrat odvahu a nasednout na křídla draka, který miluje létání a vnímání světa z nebeské perspektivy. Je to mystické zvíře, které snáší požehnaný déšť z nebes na zem. Je jen na nás, zda odložíme deštníky a pláštěnky a zatančíme si v jeho kapkách.

Čím nás drak může inspirovat, je jeho srdečnost, odvaha a nekonečný optimismus. Pokud právě v životě procházíme hlubokým údolím, kam nedosáhnou paprsky slunce, tak nám vytvoří nad hlavou nádherný barevný ohňostroj, aby nám posvítil na cestu za světlem. Dejme si však pozor na stanovování našich cílů. Drak je totiž nenapravitelný perfekcionista, který staví laťku svých plánů hodně vysoko. On sám určitě nebude mít problém své laťky zdolávat. Potíž spočívá v jeho očekávání, že i pro ostatní to bude hračka. Je také velmi důvěřivý a unikají mu detaily, proto jim v letošním roce věnujme zvláštní pozornost a činnosti, které se bez nich neobejdou raději odložme.

Poznáme ho podle nečitelného rukopisu a překotné mluvy, jeho myšlenky totiž často předbíhají slova. A právě správné používání slov na cestě k naší opravdovosti je podstatná esence této doby. Dopřejme si čas, aby k nám přišla ta správná slova ve správnou chvíli. A naučme se s nimi kouzlit, hladit, laškovat a také sdílet naše touhy a potřeby. Zkusme tak využít tento prostor jako inspiraci na naší cestě za štěstím. Přeji nám všem hodně odvahy a lehkosti, abychom si let dokázali pořádně užít.

 V měsíci dubnu nás zároveň provází druhé mezidobí Země tohoto roku. Energie Země nám vždy přináší návrat do našeho středu, ať již v podobě našeho těla nebo prostoru. Tento čas je blahodárný pro péči o žaludek a slezinu. Věnujme jim proto ráno naši pozornost dobrou a poklidnou snídaní, která v sobě bude mít ukrytou přirozeně sladkou chuť, bude teplá a vlhká.  A my si přitom zkusme věnovat chvíli pozornosti jen sami sobě a oblasti našeho břicha. Na psychické úrovni můžeme vnímat, zda nám něco nebo někdo „neleží“ v žaludku? Zároveň si dopřejme každou středu uprostřed dne chvíli, kdy se zastavíme a obdarujeme se přítomností někoho blízkého nebo skvělým obědem, který si vychutnáme všemi smysly.

Svou pozornost také věnujme místům, která se nachází uprostřed prostoru, ve kterém žijeme nebo pracujeme. Středy domu, bytu, pokoje nebo stolu jsou místy, kde si můžeme vytvořit prostor pro sebe nebo pro svou rodinu. Je důležité, aby tento prostor nebyl zastavěn nebo v něm nebyly nahromaděné věci, které nás mohou oslabovat. Naopak, pokud střed prostoru ozdobíme něčím jemným a krásným jako je třeba květina, zvýšíme tím energii jemného tepla, které prohřeje nás i všechny naše blízké. Hrajme si tedy se svými středy, vytvořme z nich vzdušná a barevná místa, která mám dovolí vnímat naši opravdovost a tančit životem.

Přeji Ti měsíc naplněný ŠTĚSTÍM, NADHLEDEM A TANCEM V DEŠTI