Červen na cestě za svobodou na hřbetě koně

Pojďme se nechat zlákat vyhlídkou širých plání a nových obzorů, které nám v červnu přináší kůň. Toto krásné zvíře má mnohostranný talent a také touhu být jedinečnou a inspirativní součástí každého společenství. Pokud jeho myšlenkám a pohybu dopřejeme dostatek svobody, zanese nás na svém hřbetě do míst, o kterých se nám ani nesnilo.

Kůň si je velice dobře vědom svých kvalit a umí využít svou sílu a moc. Můžeme spolehnout i na jeho instinkt, který nám napoví, jaké vztahy, věci, vzorce a vše, co nám již neslouží, můžeme nechat odejít, abychom vytvořili místo pro nové. V tom nám pomůže koňský egoismus, který nám dovolí stanovit si své hranice. Jen udržme na uzdě jeho horkokrevnost a naslouchejme i jinému úhlu pohledu. Kůň je vizionář, dokáže hledat nové cesty a rád jimi pak inspiruje ostatní. Miluje společnost a všechny společenské, kulturní a sportovní podniky. Využijme krásného počasí na setkání s přáteli, seznamování se a budování nových inspirativních vztahů.

Otevírejme však dveře svobody a volnosti v našem životě zlehka. Kůň je totiž horkokrevný a netrpělivý a dost často také utíká od rozdělané práce. Není nutné skákat do možností, které nám nové obzory nabízí, bezmyšlenkovitě po hlavě. Zkusme si je spíše dávkovat po malých soustech, která si náležitě vychutnáme. Jak praví známé české přísloví – méně je někdy více. Pojďme si dovolit okusit alespoň lehký záchvěv pocitu svobody v našem bytí a jeho prožívání a vnímejme, jaké dary nám do života přináší.

Pro co nejefektivnější obnovu energie udržujme prostor, který nás obklopuje v čistotě a přehlednosti. Jen pozor na extrémní čistotu, protože sterilita je synonymem bezživotí. Nicméně čím je náš prostor volnější a přehlednější, tím lehčeji se nám v něm žije a  tím jednodušší je náš vhled do budoucnosti.  Můžeme jasně vidět své cíle a volit přímou cestu k jejich naplňování.

Měsíc červen je zároveň propojen s energií ohně, přinášející nám do života nadšení, vřelost, aktivitu, radost, smích, touhu po dobrodružství a změně, ale také překotnost, samolibost a panovačnost. A také energii žáru. Žár, který se může v některých případech změnit ve výbuch nastřádaných emocí a popálit vše co je kolem.

Co se týká vlivu na naše tělo, tak v červnu je nejvíce aktivní meridián tenkého střeva. Na fyzické úrovni se jeho nerovnováha projevuje především poruchami slyšení, častými bolestmi v krku a v ramenou. Na psychické úrovni jeho disharmonii můžeme pocítit při poruchách zpracovávání pocitů, přehnanou kritičností a neschopností kompromisu. Proto se do řešení náročnějších úkolů a situací pouštějme raději s chladnou hlavou. Minimální aktivitu mají naopak játra a žaludek, proto je zkusme nadměrně nezatěžovat. Játrům velmi ulevíme, když vynecháme zejména tvrdý alkohol, dopřejeme si procházky podél tekoucí vody v lese nebo parku a zkusíme usnout před jedenáctou hodinou večerní. Žaludku prospěje, když mu dopřejeme kvalitní hodnotnou snídani bez ranního spěchu a nebudeme ho ochlazovat pitím studených nápojů a nadbytkem zmrzliny. Naše tělesná energie klesá, můžeme cítit větší únavu a větší potřebu spánku. Naopak smyslové orgány a psychická aktivita jsou na vysoké úrovni. Dovolme si toto krásné období vnímat každým ze svých smyslů a nechat myšlenky volně plynout jako oblaka na obloze.

Přeji Ti měsíc naplněný SVOBODOU, VOLNOSTÍ A NOVÝMI OBZORY